.

В 2020/2021 учебном году планируется открытие двух 10 классов:

- с изучением отдельных учебных предметов на повышенном уровне (химия/биология; математика/физика; математика/английский язык);

- с изучением всех учебных предметов на базовом уровне.

Приём документов осуществляется в сроки, установленные законодательством (п.95 глава 7 ПАСТАНОВА МIНIСТЭРСТВА АДУКАЦЫI РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ ад 20 снежня 2011 г. № 283 АБ ЗАЦВЯРДЖЭННI ПАЛАЖЭННЯ АБ УСТАНОВЕ АГУЛЬНАЙ СЯРЭДНЯЙ АДУКАЦЫI (в ред. постановлений Минобразования от 04.02.2014 N 9, от 10.04.2014 N 38, от 27.11.2017 N 148, от 03.03.2018 N 10, от 02.12.2019 N 180):

95. Для атрымання агульнай сярэдняй адукацыi ва ўстановах адукацыi, за выключэннем школ-iнтэрнатаў, санаторных школ-iнтэрнатаў, асоба (законны прадстаўнiк непаўналетняй асобы) падае заяву на iмя кiраўнiка ўстановы адукацыi ў перыяд з 12 чэрвеня па 28 жнiўня года прыёму пры прыёме ў II - XI класы…

(часть первая п. 95 в ред. постановления Минобразования от 02.12.2019 N 180)

.

Зачисление в 10 класс с изучением отдельных учебных предметов на повышенном уровне осуществляется согласно п.43-1 главы 6 Положения об учреждении общего среднего образования:

43-1. Класы (групы) з вывучэннем асобных вучэбных прадметаў на павышаным узроўнi могуць стварацца ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыi на II i III ступенях агульнай сярэдняй адукацыi.

Пералiк вучэбных прадметаў, якiя могуць вывучацца на павышаным узроўнi, вызначаецца кiраўнiком установы агульнай сярэдняй адукацыi па ўзгадненнi з заснавальнiкам установы агульнай сярэдняй адукацыi ў адпаведнасцi з тыпавым вучэбным планам установы агульнай сярэдняй адукацыi адпаведнага вiду.

Класы (групы) з вывучэннем асобных вучэбных прадметаў на павышаным узроўнi фармiруюцца з лiку асоб, якiя выказалi жаданне вывучаць на павышаным узроўнi асобныя вучэбныя прадметы i маюць па завяршэннi навучання i выхавання на II ступенi агульнай сярэдняй адукацыi па дадзеных вучэбных прадметах адзнакi не нiжэй за 7 балаў i сярэднi бал пасведчання аб агульнай базавай адукацыi не нiжэй за 6 балаў, на падставе заяў гэтых асоб (законных прадстаўнiкоў непаўналетнiх асоб) на iмя кiраўнiка ўстановы агульнай сярэдняй адукацыi.

Уважаемые выпускники 9-х классов!

ВАШЕ БУДУЩЕЕ НАЧИНАЕТСЯ СЕГОДНЯ!

Государственное учреждение образования «Лицей №2 г.Минска» объявляет набор учащихся на 2020-2021 учебный год.

Вы сможете ознакомиться с планируемыми в следующем учебном году профильными направлениями, рекомендациями педагогов по подготовке к вступительным испытаниям и найти много другой полезной информации на нашем сайте в разделе ПОСТУПАЮЩИМ.

Добро пожаловать в лицей!

Сопровождение сайта: Жданеня Евгения Викторовна minsk.sch111@gmail.com

Сайт зарегистрирован в Государственном регистре информационных ресурсов РБ. Регистрационное свидетельство №: 1441101602 от 16.06.2011г.